Klášterec nad orlicí logo

Pololetní prázdniny
Předškolák
Drobečková navigace

Úvod > Žáci > Přijímačky a volba povolání > Vzdělávací nabídka středních škol: WWW.INFOABSOLVENT.CZ

Vzdělávací nabídka středních škol: WWW.INFOABSOLVENT.CZ

Aktuální vzdělávací nabídka všech středních škol v ČR, která je určena především žákům 8. a 9. tříd.

Informace jsou k dispozici na informačním portálu www.infoabsolvent.cz.

Žáci i další zájemci zde mohou najít aktuální informace o oborech vzdělání nabízených jednotlivými školami (i v členění podle krajů), o přijímacích zkouškách, požadovaném prospěchu, počtech přihlášených a přijatých, vyučovaných jazycích či možnostech přijetí žáků se zdravotním postiženým.

Vyhledávat lze podle oboru vzdělání, školy, povolání, podle videa či jednoduchých obrázků i podle činností a pracovišť, dobrou pomůckou k orientaci při rozhodování je i Profitest.

K dispozici je i velké množství informací pomáhajících při volbě oboru vzdělání, např. o nezaměstnanosti absolventů jednotlivých oborů vzdělání, uplatnění absolventů na trhu práce, jejich úspěšnosti při přijímání do vysokoškolského vzdělání, požadavcích zaměstnavatelů či možnostech absolventů se zdravotním postižením

Pro žáky i absolventy jsou připraveny i informace v sekci Jak na to, kde mohou nalézt rady jak postupovat při rozhodování o výběru střední školy nebo při potížích ve studiu.

Web infoabsolvent.cz navštíví každý týden průměrně 20 tisíc zájemců, což je známkou jeho kvality a přínosnosti.