Klášterec nad orlicí logo

Den Země.jpg

Rotační výuka.jpg

ZŠ Klášterec - recyklo.jpg

V jarní kampani zaměřené na sběr elektra byla naše škola nejlepší v kraji

Celkem 7,164 kilogramů použitého drobného elektra v přepočtu na žáka odevzdala naše škola v rámci programu Recyklohraní v Jarní sběrové kampani se soutěží. Za tento výsledek nám patří 1. místo v Pardubickém kraji.

Obstáli jsme v tvrdé konkurenci ostatních škol, ale hlavně nás může těšit, že jsme udělali něco dobrého pro životní prostředí. Sběr vysloužilých elektrospotřebičů patří ke smysluplným činnostem. Díky recyklaci bude staré elektro přeměněno na druhotné suroviny. Chráníme tím přírodu před zbytečnou těžbou nerostných surovin. Posuďte sami! Z každých 100 kilogramů elektra, které naše škola odevzdala, v recyklačních závodech získají mimo jiné přibližně 57,5 kilogramů železa, 2 kilogramy mědi a 2,5 kilogramů hliníku. Zároveň jsme snížili produkci skleníkových plynů, ušetřili elektrickou energii, ropu a také vodu.

Za 1. místo jsme od Recyklohraní a vyhlašovatele soutěže, kolektivního systému Elektrowin, získali poukázky v hodnotě 3 000 Kč.

Děkujeme všem, kteří jste se do sběru starého elektra zapojili. Tento skvělý výsledek je především vaše zásluha. Už začátkem příštího školního roku na něj budeme mít šanci navázat při podzimní sběrové kampani. Včas vás vyzveme, abyste nám do školy přinesli vysloužilé drobné elektrospotřebiče, případně i baterie a mobilní telefony.

Školního vzdělávacího programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět se naše škola účastní už více jak 10 let a zapojujeme se také do plnění pravidelně vyhlašovaných úkolů nejen na téma třídění a recyklace, ale také k předcházení vzniku odpadů anebo v letošním roce nově na téma šetrné spotřeby vody.